1ο Δημοτικό Σχολείο Ωραιοκάστρου

Φωτογραφία του σχολείου μας Φωτογραφία του σχολείου μας Φωτογραφία του σχολείου μας Φωτογραφία του σχολείου μας Φωτογραφία του σχολείου μας Φωτογραφία του σχολείου μας Φωτογραφία του σχολείου μας

Φωτογραφικό

Η Πινακίδα της Βιβλιοθήκης

Το σχολείο μας βρίσκεται στο κέντρο του Ωραιοκάστρου. Ιδρύθηκε το 1931 και το 1932 φτιάχτηκε το παλιό διδακτήριό μας. Από το σχολικό έτος 1983-1984 στεγάζεται στο νέο διδακτήριο. Το Σεπτέμβριο του 2001 δόθηκε και η νέα πτέρυγα με δύο νέες αίθουσες διδασκαλίας.

Παιδική ζωγραφιά - Homopolychromus

Άλμπουμ

Η προτομή του Ευαγόρα ΠαληκαρίδηΤο διδακicon Σχολείουτήριό μας καταλαμβάνει επιφάνεια 1500τ.μ. και βρίσκεται σε μια έκταση 10στρ.
Τοίχος τάξης

Του Σχολείου Μας

Γκράφιτι του Σχολείου - ΓκούφυΠαιδί μπροστά στον υπολογιστήΤο σχολείο μας λειτουργεί οργανικά ως 12/θέσιο. Από το σχολικό έτος 2010-2011 λειτουργεί με το Ενιαίο Αναμορφωμένο Πρόγραμμα.
Από χώρους διαθέτει: